Gutisk Waúrd fra-kunnan

pp.III+dat to despise

« Back to Lexicon

Principal parts: fra-kunnan, fra-kann, fra-kunnun, fra-kunþs (click to search usasge on Wulfila.be)

Verb: to despise
Present
 Sing.DualPl.
1st fra-kann fra-kunnu fra-kunnum
2nd fra-kannt fra-kunnuts fra-kunnuþ
3rd fra-kann - fra-kunnun
Present Subjunctive
 Sing.DualPl.
1st fra-kunnjáu fra-kunneiwa fra-kunneima
2nd fra-kunneis fra-kunneits fra-kunneiþ
3rd fra-kunni - fra-kunneina
Preterite
 Sing.DualPl.
1st fra-kunþa fra-kunþēdu fra-kunþēdum
2nd fra-kunþēs fra-kunþēduts fra-kunþēduþ
3rd fra-kunþa - fra-kunþēdun
Preterite Subjunctive
 Sing.DualPl.
1st fra-kunþēdjáu fra-kunþēdeiwa fra-kunþēdeima
2nd fra-kunþēdeis fra-kunþēdeits fra-kunþēdeiþ
3rd fra-kunþēdi - fra-kunþēdeina
Present Participle
Feminine
 Sing.Pl.
Nom fra-kunnandei fra-kunnandeins
Voc fra-kunnandei fra-kunnandeins
Acc fra-kunnandein fra-kunnandeins
Gen fra-kunnandeins fra-kunnandeinō
Dat fra-kunnandein fra-kunnandeim
Masculine
 Sing.Pl.
Nom fra-kunnands, fra-kunnanda fra-kunnandans
Voc fra-kunnanda fra-kunnandans
Acc fra-kunnandan fra-kunnandans
Gen fra-kunnandins fra-kunnandanē
Dat fra-kunnandin fra-kunnandam
Neuter
 Sing.Pl.
Nom fra-kunnandō fra-kunnandōna
Voc fra-kunnandō fra-kunnandōna
Acc fra-kunnandō fra-kunnandōna
Gen fra-kunnandins fra-kunnandanē
Dat fra-kunnandin fra-kunnandam
Past Participle
Strong Feminine
 Sing.Pl.
Nom fra-kunda fra-kundōs
Voc fra-kunda fra-kundōs
Acc fra-kunda fra-kundōs
Gen fra-kundáizōs fra-kundáizō
Dat fra-kundái fra-kundáim
Strong Masculine
 Sing.Pl.
Nom fra-kunþs fra-kundái
Voc fra-kunþs fra-kundái
Acc fra-kundana fra-kundans
Gen fra-kundis fra-kundáizē
Dat fra-kundamma fra-kundáim
Strong Neuter
 Sing.Pl.
Nom fra-kunþ, fra-kundata fra-kunda
Voc fra-kunþ, fra-kundata fra-kunda
Acc fra-kunþ, fra-kundata fra-kunda
Gen fra-kundis fra-kundáizē
Dat fra-kundamma fra-kundáim
Weak Feminine
 Sing.Pl.
Nom fra-kundō fra-kundōns
Voc fra-kundō fra-kundōns
Acc fra-kundōn fra-kundōns
Gen fra-kundōns fra-kundōnō
Dat fra-kundōn fra-kundōm
Weak Masculine
 Sing.Pl.
Nom fra-kunda fra-kundans
Voc fra-kunda fra-kundans
Acc fra-kundan fra-kundans
Gen fra-kundins fra-kundanē
Dat fra-kundin fra-kundam
Weak Neuter
 Sing.Pl.
Nom fra-kundō fra-kundōna
Voc fra-kundō fra-kundōna
Acc fra-kundō fra-kundōna
Gen fra-kundins fra-kundanē
Dat fra-kundin fra-kundam

This site is copyright © 2016-2019 Julie Gagnon. You may download, store, print, and disseminate these lessons for educational use provided you do not charge a fee or any other remuneration. Additionally, lexical entries sourced from Wiktionary retain the same CC-BY-SA license as the original. All other rights reserved.
Background image: St. Joseph's Oratory, Montréal, QC.
The Hrabnaskufta font is licensed under the SIL Open Font License OFL-1.1.